Online MMPI Uygulama ve Yorumlama Eğitimi

ONLINE MİNNESOTA ÇOKYÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ (MMPI) UYGULAMA VE YORUMLAMA EĞİTİMİ

Eğitimci: Dr. Songül Bozkurt

Eğitimin İçeriği:

MMPI’ın kuramsal içeriği, geliştirilme amacı ve süreci, psikometrik özelliklerinin ele alınması

MMPI geçerlilik ve klinik alt ölçeklerinin tanıtılması

MMPI’ın uygulanmasına ilişkin gereklilikler ve dikkat edilecek özelliklerin aktarılması

MMPI’ın uygulanması ve profilin oluşturulması

Profillerin yorumlanması ve yazılı rapora dönüştürülmesi

Katılımcılar:

Psikoloji bölümü son sınıf öğrencileri ve mezunları

PDR bölümü son sınıf öğrencileri ve mezunları

Kontenjan: Katılımcı sayısı minimum 8 olduğunda eğitim açılacaktır.

Verilecek Belge: Eğitim sonrasında yapılacak değerlendirmede başarılı olan katılımcılara  “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

Eğitim Ortamı: Online

Eğitim Tarihi: 23-24 Ocak – 6-7 Şubat (4 Gün) 09:30-17:30

Eğitim Ücreti: 1.400 TL (Derneğimizden eğitim alanlara %10 indirim) olup 500 TL’si “Kesin Kayıt” yapılırken verilecektir.

Banka Hesabı

Anadolu Psikoterapi Derneği

Vakıfbank

IBAN: TR77 0001 5001 5800 7308 4377 54

Bilgi Alma, İletişim ve Kayıt için 0551 046 62 82 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Dr. Songül Bozkurt

Dr. Songül Bozkurt lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 1992’de, uzmanlık eğitimini Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalında 2001’de, doktora eğitimini aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalında 2006’da tamamladı.

Halen ODTÜ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezinde klinik psikolog olarak çalışmalarını sürdüren Bozkurt, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde 13 yıl görev aldı. Psikoterapi çalışmalarının yanısıra klinik psikoloji yüksek lisans programı kapsamında “Yetişkin Kliniğinde Ölçme ve Değerlendirme” dersinde eğitmenlik yaptı. Yüksek lisans staj programında psikolojik değerlendirme ve psikoterapi süpervizyonu verdi. 2015’dan beri Tematik Algı Testi (TAT) ve Türk Psikologlar Derneğinde 2008’den beri Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulama ve yorumlama eğitimi vermektedir. Kurumlar arası iş birliği bağlamında farklı meslek grupları ile psikoloji alanında çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalarda; duygusal açlık, yeme bozukluklarının psikoterapisinde etik ilkeler, aile içi şiddet, şiddet olgusu, ruhsal hastalıklar ve ruhsal olarak dezavantajlı gruplara yaklaşım. ele alınan konulardan bazılarıdır:. Ayrıca TRT radyo 1 programlarına alanında konuşmacı olarak uzun yıllar katılmıştır. Temas: Geştalt Terapi Dergisi hakem kurulundadır. Avrupa Psikoloji Sertifikası (EuroPsy) bulunan Bozkurt, Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir